Kávové zrnko

Co se skrývá za zrnkem kávy

Snad žádný jiný přírodní produkt není spojen s tolika legendami a anekdotami jako právě káva. Snad o žádném jiném nápoji toho nebylo tolik sepsáno – v současnosti je k dispozici na 19 000 vědeckých prací a výzkumů. Na této stránce vám otevíráme bránu k „dobrodružství kávy“ a k řadě zajímavých témat, která zahrnují mnohem více než jen náš sortiment. Více naleznete na naší mezinárodní stránce.

Záruka kvality

Mnichovská společnost Dallmayr je známá svými specialitami déle než 300 let. Již v roce 1900 patřila společnost Dallmayr k předním dodavatelům lahůdek v Evropě a mimo jiné byla dvorním dodavatelem bavorského královského dvora a německého císařského dvora v Berlíně. I dnes je naší ambicí nabízet vždy a všude špičkovou kvalitu. Přitom nezáleží na tom, zda se bude jednat o kávu, čaj nebo naše delikatesy.

Udržitelný rozvoj

Jsme rodinný podnik a vnímáme odjakživa závazek nejen vůči našim zaměstnancům, ale také vůči pěstitelům kávy a jejich životnímu prostředí. Konkrétně jsme aktivní v Etiopii a Tanzanii. Spolupráce s nadacemi Almaz a Karlheinz Böhm a s institutem Jane Goodallové je pro nás srdeční záležitostí. Součástí našeho sortimentu jsou produkty s certifikátem UTZ Certified, pečetí Bio a Fairtrade.

Co možná nevíte o kávě

Věděli jste, že nepražená kávová zrna, sušená jádra kávových bobů jsou pro člověka nepoživatelná? Jejich vůně vzdáleně připomíná seno. Až pražením je spuštěna chemická reakce, která z kávového zrna uvolní až 1 000 různých vůní. Vědomosti o kávě nasbírané společností Dallmayr přicházejí na kloub tajemstvím spojeným s kávovým zrnem. Následujte nás…

Mediotéka

Celé generace Němců znají televizní reklamu s nezaměnitelnou melodií společnosti Dallmayr, která přináší do vaší domácnosti vůni čerstvě pražené kávy. Zaposlouchejte se a podívejte se na naše současné i historické spoty společnosti Dallmayr. V mediotéce mimochodem najdete také hudbu ke kávě a k odpočinku s kávou.


Více k tomuto tématu najdete na naší mezinárodní stránce:

Záruka kvality

Nejlepší z nejlepších

Záruka kvality

Udržitelný rozvoj

Žijeme naše hodnoty. Jednáme v souladu s trvale udržitelným rozvojem.

Udržitelný rozvoj

Co možná nevíte o kávě

Co byste měli vědět

Co možná nevíte o kávě


Our website uses cookies. For further information, please click here. By clicking the button I agree, you consent to the use of cookies.