Krok za krokem k úspěchu

Sídlo společnosti Dallmayr v Mnichově se má za sebou tři století trvající historii. Oba bronzové štíty na fasádě domu představují příslib kvality, ke kterému se cítí tradiční rodinná firma zavázána. Na tom se nesmí změnit nic ani v budoucnu.

Sledujte naši historii ode dneška zpět do minulosti.…

Dnes

Dallmayr Delikatessenhaus je magnetem pro návštěvníky. Rok co rok přiláká více než 1,4 milionu návštěvníků z celého světa a instituci v centru města navštíví stejně tolik Mnichovanů.

Dallmayr Kaffee
patří se svou špičkovou značkou prodomo k předním produktům na německém trhu s kávou. Sortiment rozšiřují nové výrobky ve stylu moderní doby, jako jsou například Dallmayr Crema d´Oro a Dallmayr French Press Selection.
Divize
Dallmayr Vending & Office
se rozvíjí po celém Německu, aby se stala předním dodavatelem chuti kávy na stisknutí tlačítka. V celkem 14 zemích Evropy a Blízkého východu stojí více než 50 000 automatů Dallmayr.

I přes značný růst v posledních letech zůstává Dallmayr rodinnou firmou, která je dodnes osobně vedena svými majiteli Georgem Randlkoferem (odpovědným za divizi lahůdkářství a Party & Catering) a Wolfgangem Willem (odpovědným za divize káva a Vending & Office) za podpory budoucí generace.

1991

Krok do zahraničí. První automaty Dallmayr jsou instalovány ve střední a východní Evropě.

1985

Restrukturalizace. Divize kávy je přemístěna do nově založené společnosti Alois Dallmayr Kaffee oHG.

1977

Nové obchodní vedení. Wolfgang Wille, syn Konrada Wernera Willeho, a Georg Randlkofer, pravnuk Antona a Theresy Randlkoferových, přebírají vedení společnosti.

60. léta

Založení servisu na automaty Alois Dallmayr.
Společnost Dallmayr vyvinula jako první společnost v Německu vysoce kvalitní produkty, které je možné prodávat v automatech. Tím je založen základní kámen servisu pro automaty Alois Dallmayr.

Konrad Werner Wille vytvořil specialitu zvanou prodomo, která rychle nadchla všechny milovníky kávy v Bavorsku.

50. léta

Obnova a první úspěchy:
Dům Dallmayr zazářil uměleckou fasádou v novém lesku. Úspěšný rozvoj divize kávy, rychle se šíří dobrá pověst společnosti jak v oblasti delikates, tak v oblasti kávy.

40. léta

Srovnáno se zemí.
Válka přináší katastrofu. Dům v ulici Dienerstraße je nenávratně zničen. Paul Randlkofer a Konrad Werner Wille se věnují s plnou energií obnově.

1933

Začátek éry kávy. Konrad Werner Wille, teprve 19letý brémský odborník na kávu, buduje u společnosti Dallmayr speciální oddělení pro kávu. Nakupuje surovou kávu, sám ji praží a organizuje prodej. Zrodila se značka Dallmayr Kaffee.

1931

Těžké období. Přetrvávající špatná ekonomická situace po černém pátku vystavila společnost Dallmayr tvrdé zkoušce. Obchod s delikatesami hledá další opěrný bod a spoléhá na kávu.

1912

Vzestup a rozšíření. Pultový prodej je rozšířen na více než dvojnásobek. Nyní společnost zaměstnává zhruba 70 zaměstnanců.

Kolem roku 1900

Dodavatel královského dvora: Pod vedením schopné Theresy Randlkoferové se Dallmayr brzy řadí k nejlepším lahůdkářstvím Evropy. Obchod získává titul bavorského královského dvorního dodavatele a k jeho zákazníkům se řadí německý císařský dvůr a 14 dalších evropských knížecích a královských dvorů.

1895

Žena ve vedení: Alois Dallmayr prodává dům a obchod Antonu Randlkoferovi. Po jeho smrti již o dva roky později přebírá vedení obchodu vdova Therese Randlkoferová. To byla tehdy senzace – žena jako vedoucí firmy!

1870

Alois Dallmayr: Obchod získává své současné jméno po majiteli a obchodníkovi Aloisi Dallmayrovi z Wolnzachu v Hallertau.

Alois Dallmayr

Kolem roku 1700

Začátky: První záznam o obchodě, který později ponese název „Dallmayr“ je datován k roku 1700. V té době provozoval obchod mnichovský obchodník Christian Reitter.

Our website uses cookies. For further information, please click here. By clicking the button I agree, you consent to the use of cookies.